Pytania i odpowiedzi

1. Z jakich materiałów wykonane są świece sojowe Once Upon a Candle?

Do produkcji naszych świec używamy najwyższej jakości materiałów. Świece wykonane są z naturalnego wosku sojowego, z dodatkiem barwnika oraz certyfikowanych olejków zapachowych. Zawierają także bawełniany knot.

 

2. Z czego wynika cena świec sojowych Once Upon a Candle?

 Cena uzależniona jest od stosowanych najwyższej jakości produktów naturalnych. 

 

3. Dlaczego świece sojowe są lepsze od pospolitych świec parafinowych?

Podczas palenia świec parafinowych, wytwarzane są szkodliwe substancje, takie jak benzen czy toluen, do tego kopcący się knot - czynniki te mogą mieć wpływ na złe samopoczucie osób przebywających w pobliżu palonej świecy (np. bólu głowy). Świece sojowe są przede wszystkim ekologiczne i nie mają złego wpływu na środowisko oraz przebywających w pomieszczeniu, gdzie palona jest świeca, ludzi. Warto zaznaczyć, że świece sojowe palą się nawet do 50% dłużej niż świece parafinowe, co w przeliczeniu daje podobną cenę za oba rodzaje świec.

  

4. Dlaczego niektóre świece sojowe posiadają dziurki, czy tzw. zmrożenia?

Zdarza się, że na powierzchni świec sojowych mogą powstawać dziurki, zagłębienia oraz tzw. zmrożenia. Jest to całkowicie naturalne dla tego rodzaju świec i nie ma żadnego wpływu na proces palenia świecy czy intensywność zapachu. 

 

 5. Co powinienem zrobić zanim zapalę świecę sojową Once Upon a Candle?

Przed zapaleniem świecy Once Upon a Candle należy upewnić się, że knot ma ok. 0,8-1 cm długości. Zbyt krótki lub zbyt długi knot może wpływać na jakość i sposób palenia się świec.

 

6. Jak i ile czasu palić świece sojowe Once Upon a Candle?

Świece sojowe Once Upon a Candle należy palić aż do momentu całkowitego rozpuszczenia się wosku na całej jej powierzchni. Ilość rozpuszczonego wosku nie powinna przekraczać 1 cm wgłąb świecy. Jeśli tak się dzieje należy zgasić świecę i pozostawić do zastygnięcia.

Świece sojowe Once Upon a Candle należy palić według określonego poniżej czasu:

- świece MINI (40 ml): 20-60 min.

- pozostałe świece: 1-4 h

 

7. Kiedy należy zakończyć palenie świec sojowych Once Upon a Candle?

Palenie świec sojowych Once Upon a Candle należy zakończyć, kiedy poziom wosku na dnie jest mniejszy niż 1-2 cm. Dalsze palenie świecy może spowodować odklejenie się knota od dna słoika.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl